Wiadomości: Watykan

Nie wystarczy unikać zła! Czyń dobro

Aby być dobrym chrześcijaninem nie wystarczy nie czynić zła. Konieczne jest przylgnięcie do dobra i czynienie dobra – tymi słowami zwracał się dziś Franciszek podczas rozważań przed modlitwą Anioł Pański do 70 młodych Włochów. Przybyli oni w większości pieszo do Rzymu na specjalne spotkanie z Ojcem Świętym.

Kard. Ryłko członkiem Papieskiej Komisji ds. Państwa Watykańskiego

Ojciec Święty mianował kard. Stanisława Ryłko, archiprezbitera bazyliki Santa Maria Maggiore członkiem Papieskiej Komisji ds. Państwa Watykańskiego

Papież spotkał się na audiencji z dziećmi

W środę 8 sierpnia, po audiencji ogólnej, Franciszek przyjął w dwóch różnych grupach dzieci z byłej Sahary Zachodniej i z Ukrainy.

Sting spotkał się z Papieżem

Sting (Gordon Matthew Sumner) spotkał się w Watykanie z papieżem Franciszkiem. Ten były ministrant i wielokrotny laureat muzycznej nagrody Grammy wraz z żoną Trudie Styler rozmawiali z papieżem przy okazji audiencji generalnej 8 sierpnia na placu św. Piotra w Watykanie.

Prawdziwa wolność to uznanie panowania Chrystusa

– Wolność człowieka rodzi się wówczas, gdy pozwalamy, aby prawdziwy Bóg był jedynym Panem – powiedział papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Ze względu na panujące upały odbyła się ona w auli Pawła VI. Ojciec Święty kontynuował cykl katechez o Dekalogu, pogłębiając problem bałwochwalstwa.

Rozważania papieża Franciszka przed modlitwą „Anioł Pański”

Częstą pokusą jest sprowadzanie religii do praktykowania prawa, dokonując projekcji na naszą relację z Bogiem relacji między sługami a ich panem – zauważył Franciszek w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę „Anioł Pański”.

Franciszek sfinansował szkolnego busa dla krakowskiej misji w Tanzanii

Ojciec Święty Franciszek wsparł kwotą 20 tys. USD zakup szkolnego busa dla uczniów szkoły prowadzonej w Kiabakari w Tanzanii przez krakowskiego misjonarza ks. Wojciecha Kościelniaka. Jak poinformował duchowny, pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.

Papieska intencja na sierpień: rodzina jest skarbem

Papież Franciszek zachęca do modlitwy za skarb, jakim jest rodzina. W intencji modlitewnej na sierpień przypomina, że nie wystarczy tylko mówić o znaczeniu rodziny, ale trzeba też w społeczeństwie promować odpowiednią politykę prorodzinną.

Kara śmierci jest niedopuszczalna – zmiana w katechizmie

Kongregacja Nauki Wiary opublikowała 2 sierpnia list do wszystkich biskupów świata z informacją dotyczącą zmiany brzmienia punktu 2267 w Katechizmie Kościoła Katolickiego, dotyczącym kary śmierci. „Kościół w świetle Ewangelii naucza, że kara śmierci jest niedopuszczalna” – czytamy w nowym brzmieniu.

Franciszek o współczesnych bożkach

Podczas pierwszej po przerwie wakacyjnej audiencji generalnej w Watykanie papież Franciszek komentował treść pierwszego przykazania. Mówiąc o współczesnych formach bałwochwalstwa wymienił m.in. poświęcanie dzieci i życia rodzinnego dla kariery.